Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos teisėsaugos institucijos

Lietuvos teisėsaugos institucijos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Valstybinės mokesčių inspekcijos. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos. Policijos komisariato ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių. Tarpusavio bendradarbiavimo ryšys. Išvados.

Ištrauka

Teisėsauga yra viena iš pagrindinių valstybės funkcijų. Kadangi prievartos monopolis yra valstybės rankose, todėl tik ji ir gali įgyvendinti teisingumą, reguliuoti viešuosius santykius, ypač, kai kyla nesutarimai, kurių metu būtina imtis prievartos priemonių, siekiant atkurti tvarką, santaiką, ramybę bei sudaryti kitas sąlygas, kad visuomenė galėtų sėkmingai egzistuoti, plėtotis ir tobulėti. Dėl to tinkama ir sustyguota teisėsaugos institucijų veikla yra pagrindinis šios funkcijos realizavimo sėkmės veiksnys, neesant tokios veiksmingos veikos, visa kita, kaip teisinės valstybės koncepcija, ar pati teisinė sistema netenka pagrindo funkcionuoti.


Šio darbo objektas yra Lietuvos teisėsaugos institucijų sistema, apsiribojant FNTT, VMI ir Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriumi.

Darbo tikslas – išanalizuoti šių institucijų ypatumus ir identifikuoti jų sisteminimo problemas.

Darbo metodai: teisės aktų analizė, apibendrinimai ir išvados.
Remiantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymu ir Lietuvos respublikos finansų ministro 1997 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 110 dėl valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau VMI) prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuostatų patvirtinimo, VMI yra centrinis mokesčių administratorius mokesčių administravimo sistemai vadovaujanti įstaiga ir ji yra atskaitinga finansų ministrui. Taigi, kaip matome teisės aktai, pabrėžia šios institucijos labiau kaip tam tikros vadovaujančios organizacijos statusą, o kontrolės funkciją, kuri suteikia šiai organizacijai teisėsaugos ypatumus, paliekama antroje vietoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės namų darbas
KategorijaTeisė
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis18.91 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos teisesaugos institucijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Ingrida Mareikienė
Pasidalink su draugais