Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Priverstinės vykdymo priemonės

Priverstinės vykdymo priemonės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įžanga. Priverstinės vykdymo priemonės, samprata, reikšmė. Išieškojimo bendrosios taisyklės. Turto areštas, jo santykis su nuosavybės neliečiamybės principu. Turto realizavimas. Varžytinės. Išvados.

Ištrauka

Ideali visuomenė būtų tokia, kurioje nekiltų nesutarimų, kurioje nereikėtų spręsti ginčų, tuomet nereikėtų naudoti ir prievartos. Tačiau, ne tik neįmanoma įsivaizduoti teisinės sistemos be teismų, jų sprendimų, bet ir neišsiverčiama be teismų priimtų sprendimų vykdymo bei priverstinių vykdymo priemonių. Nagrinėjant bylas iš tikrųjų svarbiausia ne tik priimti teisėtą ir pagrįstą sprendimą, bet ir įgyvendinti rezoliucinėje teismo sprendimo dalyje suformuluotą įpareigojimą. Suinteresuota bylos šalis patiria satisfakciją tik tada, kai atkuriamos pažeistos subjektinės teisės, tuomet, kai atsakovas ieškovo naudai įvykdo teismo sprendime nurodytus veiksmus: grąžina skolą, įvykdo sutartinius įsipareigojimus, atlygina žalą, perduoda priteistą turtą ir panašiai. Todėl galima teigti, kad civilinis procesas nesibaigia teismo sprendimo priėmimu, apeliacijos patenkinimu ar kasacinės bylos išnagrinėjimu. Civilinis procesas baigiasi tuomet, kai teismo priimti sprendimai yra įvykdomi. O įsiteisėjus teismo sprendimui neretai prireikia valstybės pagalbos. Jeigu atsakovas savo noru nevykdo teismo priimto sprendimo, tuomet pradedamos taikyti priverstinio teismo sprendimų vykdymo priemonės. Tokiu būdu prasideda kita savarankiška civilinio proceso stadija – priverstinio teismo sprendimų vykdymo procesas. Ši civilinio proceso stadija yra labai svarbi, nes tik įvykdžius teismo sprendimą, užtikrinamas pažeistų teisių atstatymas, tokiu būdu ginčas yra galutinai išsprendžiamas ir taip patvirtinamas teismo valdžios realumas. Jeigu nebūtų užtikrinamas priimto sprendimo vykdymas, tuomet nebūtų galima kalbėti apie realų teisingumo įgyvendinimą, nes realiai pažeistos teisės nebūtų atkurtos. Tai patvirtino ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, teigdamas, kad "teisingumo vykdymas nesibaigia priėmus teismo sprendimą. Teisingumas gali būti įvykdytas tik kai bus teisėtai, operatyviai ir veiksmingai įvykdytas teismo sprendimas." Šio kursinio tikslas todėl ir yra išanalizuoti bene jautriausią civilinio proceso institutą – priverstinio vykdymo priemones. Tai padės padaryti keli šio darbo nustatyti uždaviniai. Visų pirmiausia, bus aptartas pats priverstinių priemonių institutas, jo samprata, reikšmė, vieta proceso vykdyme, taip pat priverstinių priemonių rūšys, jų taikymo pagrįstumas. Toliau bus detaliai analizuojamas turto areštas, kaip priemonė, padedanti įvykdyti teismų priimtus sprendimus, aptariama turto arešto uždėjimo tvarka – nuo turto suradimo iki turto arešto akto įregistravimo Turto arešto aktų registre. Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į turto arešto ir nuosavybės neliečiamumo santykį. Galiausiai bus nagrinėjama turto realizavimo tvarka, daugiausia dėmesio bus skiriama aptarti varžytines bei jų vykdymo tvarką. Nagrinėjant pasirinktą temą, bus gilinamasi į problemas, susijusias su priverstinio vykdymo priemonėmis.
Šiame kursiniame darbe bus remiamasi visų pirma norminiais teisės aktais, t.y. Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu, poįstatyminiais teisės aktais, o taip pat moksline literatūra. Kursinio darbo tema bus analizuojama, remiantis sisteminiu, lyginamuoju, lingvistiniu bei istoriniu metodu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Dydis51.32 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Priverstines vykdymo priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais