Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Rangos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai

Rangos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Rangos sutartis. Rangos sutarties sąvokos apibrėžimas, jos dalykas ir sudarymas. Rangos sutarties šalys. Rangos sutarties rūšys. Vartojimo ranga. Statybos ranga. Projektavimo ir tyrinėjimo darbų ranga. Rangos darbai, finansuojami iš valstybės arba savivaldybės biudžeto. Rangos sutarties ypatumai. Teismų praktika. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Pagal 1964m.CK 165 staipsn. prievolė - tai teisinis santykis, kurio viena šalis (skolininkas) privalo atlikti kitos šalies (kreditoriaus) naudai tam tikrą veiksmą arba susilaikyti nuo tam tikro veiksmo, o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo pareigą. Toks perimamumas aiškinamas tuo, kad nuo romėnų laikų prievolės samprata beveik nepakito. .Romėnų teisėje prievolė buvo apibrėžiama kaip teisiniai pančiai, kai žmogus verčiamas ką nors daryti kito žmogaus naudai pagal valstybės įstatymus (obligatio est iuris vinculum,quo necessitate adstringimur alicuius solvendae rei secundum nostrae civitatis iura). Prievolių teisės evoliuciją Romoje lėmė ūkio raida, perėjimas nuo natūrinio prie mainų ūkio. Plečiantis civilinei apyvartai, atsirado naujų sutarčių , sudaromų ne taip formaliai, tai pat sumažėjo skolininko atsakomybė. LR CK komentaro šeštojoje knygoje Prievolių teisė apie prievolių atsiradimą teigia, kad prievolės atsiranda iš sandorių arba kitokių juridinių faktų, kurie pagal galiojančius įstatymus sukuria prievolinius santykius. Romėnų teisėje kaip viena iš prievolių buvo konsesualinės sutartys, kurios įvardijamos pirkimo - pardavimo, nuomos, bendrovės ir pavedimo - sudarytos paprastu neformaliu susitarimu. Nuomos sutartis buvo trijų rūšių: daiktų nuoma, darbo jėgos samdos sutartis ir rangos sutartis. Romėnų teisėje sudarydamas rangos sutartį vienas asmuo įsipareigoja už nustatytą atlygį atlikti kito asmens naudai tam tikrą darbą, pvz. pastatyti namą. Medžiagos turėjo būti užsakovo kitaip būdavo laikoma, kad tai pirkimo-pardavimo sutartis.
Taigi, šiame rašto darbe išanalizuosiu šiandien esamą rangos sutarties sampratą, jos šalis, sudarymo tvarką ir t. t
Tyrimo problemą atspindi klausimai: kokie yra rangos sutarties sudarymo ypatumai, kokios yra rangos sutarties šalys, kokios jų pareigos ir teisės.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti rangos sutarties sudarymo bei vykdymo ypatumus, jos šalis.
Kursinio darbo uždaviniai :
1. Išanalizuoti literatūrą nagrinėjamais klausimais.
2. Išsiaiškinti rangos sutarties sampratą, jos šalis, bei rangos sutarties sudarymo bei vykdymo ypatumus.
3. Remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išspręstų civilinių bylų praktika išanalizuoti bylą, susijusią su rangos sutartimi.
4. Pateikti išvadas nagrinėjamais klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis29.33 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rangos sutarties samprata jos salys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais