Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principai civilinėje teisėje ir teismų praktikoje

Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principai civilinėje teisėje ir teismų praktikoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisingumo sąvoka ir jo vykdymo procedūra. Sąžiningumo, kaip principo, turinys. Sąžiningumo turinys pagal civilinį kodeksą. Su sąžiningumu siejamos prezumpcijos. Ką reiškia "žinojo" ir "turėjo žinoti". Sąžiningumo ir kitų principų derinimas. Protingumas kaip bendrasis teisės principas. Teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principų taikymas. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Tema: Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principai civilinėje teisėje ir teismų praktikoje.
Potėmė: Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principų taikymas civilinėje teisėje ir teismų praktikoje.
Aktualumas: Su teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principais civilinėje teisėje ir teismų praktikoje susiję klausimai niekada nebus per daug išnagrinėti. Labai populiaru taikyti teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus civilinėje teisėje ir teismų praktikoje. Sprendžiant daugelį civilinių bylų reiktų taikyti šiuos principus norint, kad sprendimai būtų teisingi.
Problema: visuomenė per mažai žino apie teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus, kurie turi būti taikomi sprendžiant civilines bylas.
Tikslas: apibūdinti teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus civilinėje teisėje ir teismų praktikoje. Išanalizuoti šių principų reikšmę.
Uždaviniai:
Apibūdinti Lietuvos teisinę sistemą;
Vartoti teisines sąvokas, aiškiai išdėstyti mintis pasirinktos temos klausimu;
Palyginti skirtingas teisės šakas;
Gebėti taikyti praktikoje teisės aktus, atsirinkti reikiamą informaciją;
Padaryti išvadas ir teikti siūlymus.
Objektas: Civilinė teisė
Teisingumas - tai ypatinga valstybinės veiklos funkcija, vykdoma teisminiuose posėdžiuose (kai kur teisminiai posėdžiai suprantami kaip teismo, teisiamasis, teisminis posėdis), nagrinėjant baudžiamąsias ir civilines bylas. Baudžiamosiose bylose teisiamiesiems (kaltininkams) skiriant bausmes, o nekaltus išteisinant. Civilinėse bylose įpareigojant civilinius atsakovus įvykdyti teismo paskirtą civilinę teisinę pareigą.
Teisingumas - valstybinės veiklos sritis, procesas sudėtingas, nes sprendžiamas žmogaus likimas. Teisingumas vykdomas įstatymo nustatyta tvarka. Pažeidus ją iškyla atsakomybė.
Teisingumo vykdymas: teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, kurie priima sprendimus ir nuosprendžius Lietuvos Respublikos vardu. Įsigalioję teismų sprendimai, nuosprendžiai, nutartys ir nutarimai yra privalomi visoms valstybinės valdžios ir valdymo institucijoms, įmonėms, įstaigoms, organizacijoms bei fiziniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Lygybė įstatymui ir teismui: žinoma, kad įstatymui ir teismui visi asmenys yra lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.15 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisingumo saziningumo ir protingumo principai civilineje teiseje ir teismu praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Diana Bukantaitė
Pasidalink su draugais