Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėsaugos institucijų raida

Teisėsaugos institucijų raida

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Teisėsaugos institucijų veiklos bruožai. Teisėsaugos institucijų uždaviniai ir funkcijos. Pagrindinės teisėsaugos institucijų veiklos kryptys. Teisminės valdžios supratimas ir pagrindiniai jos bruožai. Teismų sistema tarpukario Lietuvoje (1918-1940). Sovietinė teismų sistema Lietuvoje (1940-1990). Prokuratūra tarpukario Lietuvoje (1918-1940). Sovietinė prokuratūra Lietuvoje (1940-1990). Lietuvos Respublikos (LR) prokuratūros sistema ir struktūra. Lietuvos Respublikos (LR) prokuratūra, jos uždaviniai ir funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Teisėsauga – tai institucijų, taikančių teisinės prievartos ir teisinės gynybos priemones, veikla, kuria siekiama užtikrinti normalų teisinės sistemos funkcionavimą.
Teisėsauga – tai specialių valstybės institucijų ir nepriklausomų asmenų, kuriems valstybė patikėjo vykdyti tam tikras jai priklausančias funkcijas, veikla, užtikrinanti teisės apsaugą ir tinkamą jos įgyvendinimą.
Teisėsaugos institucijos – specialios valstybės institucijos ir nepriklausomi asmenys, kuriems valstybė patikėjo vykdyti tam tikras jai priklausančias funkcijas.
Taikyti teisę – tai užtikrinti norminių aktų laikymąsi ir patiems jų laikytis. Teisę taikančios institucijos nebūtinai yra teisėsaugos institucijos, o teisėsaugos institucijos yra teisę taikančios institucijos.
Teisėsaugos institucijų sistema (ne hierarchinė):
1. LR Konstitucinis Teismas
2. Teismai
3. Kriminalinės (baudžiamosios) institucijos:
a. Prokuratūra
b. Policija
c. STT
d. VSD
e. VSAT
f. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
g. Karo policija
4. Advokatūra
5. Notariatas
6. Antstoliai
Teisėsaugos institucijų veiklos bruožai:
1. Teisėsaugos institucijos (toliau – "TI") savo veiklą pradeda tik turėdamos teisinį pagrindą. Daugeliu atvejų tai yra pranešimas apie nusikaltimą. TI neveikia savo iniciatyva (labai griežtai reglamentuotos išimtys)
2. TI veikia tik vadovaudamosi įstatymais, o kai kuriais atvejais ir pagal nustatytą procesinę formą.
3. TI funkcijas gali vykdyti tik teisėsaugos pareigūnai, turintys specifinį, dažniausiai teisinį, išsilavinimą ir turi atitikti kitus įstatyme numatytus reikalavimus.
4. TI sprendimai dažniausiai yra teisinio poveikio priemonės. Tai nebūdinga advokatūrai ir notariatui.
5. Teisėti ir pagrįsti TI sprendimai yra privalomi vykdyti. Tai įtvirtinta norminiuose aktuose, kuriuose numatytos ir prievartinės priemonės, kad TI sprendimai būtų vykdomi.
Sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas, kol jis nustatyta tvarka nėra panaikintas.
6. TI sprendimai gali būti skundžiami įstatymų nustatyta tvarka. Tai netinka advokatūrai. Reglamentuoja LR Konstitucijos 30 str. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis20.17 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisesaugos instituciju raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais