Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Prokuratūros pareigūnų skatinimas ir drausminė atsakomybė

Prokuratūros pareigūnų skatinimas ir drausminė atsakomybė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Prokuratūros pareigūnų skatinimo tipai. Drausminės nuobaudos. Atleidimas iš darbo. Atleidimo iš darbo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas parodyti kaip prokuratūros pareigūnai skatinami ir kokios drausminės nuobaudos jiems skiriamos generalinio prokuroro ar jo įgalioto kito pareigūno įsakymu.
Prokuratūros pareigūnai skatinami arba drausminės nuobaudos jiems skiriamos generalinio prokuroro ar jo įgalioto kito pareigūno įsakymu.
Prokuratūros pareigūnai už pavyzdingą pareigų atlikimą ar pasižymėjimą tarnyboje gali būti paskatinti:
padėka;
prokuroro garbės ar kitu pasižymėjimo ženklu;
vienkartine (iki 5 MGL dydžio) pinigine išmoka;
vardine dovana (iki 5 MGL dydžio)
suteikiant aukštesnį kvalifikacinį rangą; '
įteikiant vardinį ginklą.
Už itin didelius nuopelnus Lietuvos valstybei pareigūnai gali būti pristatyti valstybiniams apdovanojimams.
Neskatinami pareigūnai, turintys galiojančią drausminę nuobaudą – pastabą, papeikimą ar griežtą papeikimą, taip pat pareigūnai, po kurių pareigų ar jų laipsnio pažeminimo nepraėję vieni metai.
Pareigūnams už įstatymų pažeidimus, tarnybinius nusižengimus, taip pat už prokuroro vardą žeminančius poelgius gali būti taikomos tokios drausminės nuobaudos:
pastaba;
papeikimas;
kvalifikacinio rango pažeminimas;
perkėlimas į žemesnes pareigas;
atleidimas iš tarnybos.
Prokuratūros pareigūnui drausminė nuobauda skiriama generalinio prokuroro įsakymu Prokuratūros įstatymo ir generalinio prokuroro nustatyta tvarka. Drausminė nuobauda skiriama ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų nuo tarnybinio patikrinimo išvados dėl prokuratūros pareigūno padaryto įstatymo pažeidimo, tarnybinio nusižengimo arba prokuroro vardą žeminančio poelgio pateikimo generaliniam prokurorui (jo pavaduotojui) dienos. Drausminis patikrinimas atliekamas, kai prokuratūros pareigūno veika turi įstatymo pažeidimo, tarnybinio nusižengimo arba prokuroro vardą žeminančio poelgio požymių, taip pat kai prokuratūros pareigūnas nušalinamas nuo pareigų, jei panaudojo šaunamąjį ginklą arba remiantis Generalinės prokuratūros ar teritorinės prokuratūros vyriausiojo prokuroro tarnybiniu pranešimu. Drausminis patikrinimas pradedamas nedelsiant, kai gaunama generalinio prokuroro (jo pavaduotojo) rezoliucija pradėti tarnybinį patikrinimą, ir atliekamas ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų Prokuratūros įstatymo ir generalinio prokuroro nustatyta tvarka. Prokuratūros pareigūnas tarnybinio patikrinimo metu turi pateikti rašytinį paaiškinimą. Drausminė nuobauda gali būti skiriama, nors prokuroras nepateikia rašytinio paaiškinimo arba atsisako jį pateikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis10.96 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prokuraturos pareigunu skatinimas ir drausmine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais