Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisinė atsakomybė

Tarptautinė teisinė atsakomybė

  
 
 
12345678
Aprašymas

Tarptautinė teisinė atsakomybė. 4 rūšių normos. Atsakomybės požymiai. Tarptautinės teisės pažeidimo požymiai. Tarptautinių nusikaltimų kategorijos.

Ištrauka

Tarptautinė teisinė atsakomybė suprantama kaip juridiniai padariniai, atsirandantys tarptautinės teisės subjektams pažeidus tarptautinius teisinius įsipareigojimus.
Tarptautinė teisinė atsakomybė svarbi ypač dėl to, kad ji yra būtina juridinė priemonė, užtikrinanti tarptautinės teisės normų laikymąsi. Tarptautinės teisės subjektų atsakomybė susijusi su griežtu tarptautinio teisėtumo laikymusi, kova dėl taikos išsaugojimo ir stiprinimo bei tarptautinio bendradarbiavimo užtikrinimo. Ji pasireiškia, kaip atitinkamas tarptautinių santykių teisinio reguliavimo instrumentas ir stimuliuoja tarptautinės teisės funkcionavimą.
Bendras valstybės tarptautinės teisinės atsakomybės pagrindas yra tarptautinės teisės pažeidimas. Prieš konstatuojant tarptautinės teisės pažeidimą, visų pirma reikia nustatyti, kad egzistuoja veika, pasireiškianti veikimu arba neveikimu, kurią pagal tarptautinę teisę galima priskirti valstybei, ir antra, kad tokia veika yra šios valstybės tarptautinio įsipareigojimo pažeidimas. Taigi tarptautinės teisės pažeidimas - tai valstybės veikimas arba neveikimas, pažeidžiantis tarptautinės teisės normos nustatytą jos tarptautinį įsipareigojimą.
Normos, reguliuojančios valstybių atsakomybę tarptautinėje teisėje, sudaro ypatingą tarptautinį teisinį institutą. Vystantis tarptautinei teisei, iš esmės keitėsi ir šis institutas.
Tarptautinė teisinė atsakomybė - tarptautinės teisės institutas, kurio dėka užtikrinamas tarptautinės teisės normų funkcionavimas. Teisės teorijoje egzistuoja dvi atsakomybės sąvokos sampratos:
1) retrospektyvine prasme - atsakomybė suprantama kaip neigiamos pasekmės ar neigiamos poveikio priemonės asmeniui padariusiam pažeidimą. Čia pabrėžiama, kad atsakomybę gali taikyti tik specialios institucijos turinčios atitinkamą kompetenciją. Šios atsakomybės pagrindas yra teisės pažeidimas ir pažeidėjo kaltė.
2) pozityvine prasme - atsakomybė gali būti traktuojama filosofine prasme, kaip pareiga ateičiai.
Plačiau, valstybių atsakomybė suprantama, kaip kaltos valstybės pareiga atstatyti nukentėjusios valstybės teises ir atlyginti žalą arba kaip pačios nukentėjusios valstybės ar kitų subjektų teisė pritaikyti kaltos valstybės atžvilgiu sankciją, kurią leidžia tarptautinė teisė. Tuo būdu, mes galima apžvelgti tarptautinės teisinės atsakomybės patį institutą, jį klasifikuojant, kokios yra nustatytos tarptautinės teisinės atsakomybės formos ir rūšys, aplinkybes, pašalinančios valstybės atsakomybę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis14.62 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine teisine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais