Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Diplomatinių atstovybių statusas ir jų funkcijos

Diplomatinių atstovybių statusas ir jų funkcijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Diplomatinių atstovybių statusas. Diplomatinių atstovybių samprata ir paskirtis. Dalinė diplomatinė atstovybė ir visiškas jos uždarymas. Diplomatinių atstovybių vadovų rangai. Imunitetai ir privilegijos. Imunitetai ir privilegijos bendrai. Diplomatinis imunitetas nuo valstybės civilinės jurisdikcijos ir jo įgyvendinimas Lietuvos Respublikoje. Diplomatinių atstovybių patalpų neliečiamybė ir jos užtikrinimo praktiniai aspektai. Valstybių atstovybių ir valstybių vadovų statusas tarptautinėse organizacijose. Diplomatinių atstovybių funkcijos. Funkcijos diplomatinės atstovybės, kaip vieno vieneto. Diplomatinės atstovybės vadovo funkcijos. Funkcijų pasiskirstymas tarp diplomatinių atstovybių padalinių, personalo. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Pasirinkau diplominio darbo temą ,,diplomatinių atstovybių statusas ir jų funkcijos", nes esu susidūręs gyvenime su ambasadomis ir noriu labiau įsigilinti, iš arčiau pažinti visą šią systemą. Siekiu sužinoti diplomatinių atstovybių paskirtį, struktūrą, subtilybes, susijusias su imunitetais ir privilegijomis, suprasti, koks darbas yra atliekamas ir koks jo pasiskirstymas.
Tikslas – išsamiai išdėstyti diplomatinių atstovybių statusą bei jų funkcijas, pateikti pavyzdžių, nenukrypstant nuo pasirinktos temos.
Diplomatinių atstovybių reikšmė ypač padidėjo, kai 1989 m. sugriuvo Berlyno siena. Jos sugriuvimas simboliškai pažymėjo carinės ir komunistinės imperinės tvarkos Europoje ir Azijoje galą bei paskutiniųjų 45 metų Sovietų Sąjungos pastangų pasaulio mastu išsaugoti karinį buvimą ir politinę įtaką pabaigą.
Jeigu istorija mus bent kiek moko, tai Sovietų imperijos žlugimas turėtų sukelti tokias esmines ir toli siekiančias socialines ir politines pasekmes, kokias sukėlė ankstesnių imperijų — Napoleono, Osmanų, Austrijos-Vengrijos ar Britų — sugriuvimas — skirtumas tik toks, kad Sovietų imperija sugriuvo labai netikėtai ir plačiu mastu, ir kad vyriausybės buvo visiškai nepasirengusios tokiai įvykių raidai. Taigi ir buvusio sovietinio bloko, ir likusio pasaulio diplomatinėms atstovybėms, skirtoms, būtent, palaikyti ir stiprinti tarpvalstybinius tarpusavio santykius, šiuo laikotarpiu yra ypatingai daug darbo ir atsivėrusių naujų veiklos plotų, galimybių.
Toks mano temos aktualumas, reikšmingumas taip pat pastumėjo mane pasirinkti ją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės diplominis darbas
KategorijaTeisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Dydis74.36 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatiniu atstovybiu statusas ir ju funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais