Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Bankai ir kredito įstaigos

Bankai ir kredito įstaigos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Banko nepriklausomumas. Banko išimtinė teisė emituoti pinigus. Lietuvos banko veiklos organizavimas ir valdymas. Lietuvos banko finansai. Lietuvos banko pinigų politika. Skolinimosi galimybės Lietuvos banke. Valstybės iždo agento funkcijos. Kredito įstaigų licencijavimas ir priežiūra. Kredito įstaigų priežiūra. Išvados.

Ištrauka

Beveik visose pasaulio šalyse yra centrinis bankas.Centrinis bankas(central bank)- speciali vyriausybinė ar kvazivyriausybinė institucija finansų sistemoje, reguliuojanti mainų priemones.
Lietuvos Respublikos centrinis bankas yra Lietuvos bankas, kuris nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei. Lietuvos bankas yra Europos centrinių bankų sistemos dalis.
Bankininkystės raidos praktika parodė, kad jos centralizacija ir kontrolė yra būtina. Pagrindinis centrinio banko tikslas - šalies pinigų ir bankų sistemos valdymas, kitaip tariant palaikyti kainų stabilumą.
Darbo tikslas – Lietuvos banko veikla ir pagrindinės funkcijos
Darbo uždaviniai- panagrinėti funkcijas, kurias atlikdamas, Lietuvos bankas įgyvendina pagrindinį tikslą t.y.
vykdo Lietuvos Respublikos pinigų emisiją;
formuoja ir vykdo pinigų politiką;
nustato lito kurso reguliavimo sistemą ir skelbia oficialų lito kursą;
Darbo objektas - Lietuvos centrinis bankas ir jo veikla.
Darbo metodas – teisės aktų analizė
Lietuvos bankas vadovaujasi Europos Bendrijos steigimo sutartimi, taip pat Europos Bendrijos steigimo sutarties Protokolu dėl Europos centrinių bankų sistemos ir Europos centrinio banko statuto bei kitais Europos Sąjungos teisės aktais. Lietuvos bankas taip pat vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais tiek, kiek jie neprieštarauja Europos Bendrijos steigimo sutarčiai, taip pat Europos Bendrijos steigimo sutarties Protokolui dėl Europos centrinių bankų sistemos ir Europos centrinio banko statuto. Esant prieštaravimų tarp Lietuvos Respublikos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių, vadovaujamasi Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis.
Įgyvendindamas tikslus ir atlikdamas savo funkcijas bei vykdydamas tam reikalingą veiklą, Lietuvos bankas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, jo pavaduotojai, valdybos nariai ir kiti Lietuvos banko tarnautojai (toliau – Lietuvos banko tarnautojai)turi nesiekti nurodymų ir jų nepriimti iš Europos Sąjungos institucijų ir organų, Europos Sąjungos valstybių narių vyriausybių ar iš jokios kitos institucijos ar organo. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir valstybės institucijos privalo gerbti Lietuvos banko nepriklausomumą ir nesiekti daryti įtaką Lietuvos bankui ir Lietuvos banko tarnautojams, kai jie vykdo savo pareigas.Lietuvos bankas pagal savo kompetenciją palaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekonominę politiką, tiek kiek ji neprieštarauja pagrindiniam Lietuvos banko tikslui.
Ekonomistai plačiai diskutuoja, ar turi būti CB nepriklausomas, pateikiama argumentų "už" ir "prieš" nepriklausomumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis24 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankai ir kredito istaigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 2 Klasė/kursas
  • V. Bogunas
Pasidalink su draugais