Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų įgyvendinimas

Teisės normų įgyvendinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Teisės normų įgyvendinimas. Teisės įgyvendinimo sąvoka. Teisės taikymas kaip pagalba valstybės piliečiams įgyvendinti jų teises. Teisės normų taikymo požymiai. Teisės taikymo stadijos. Teisės taikymo aktas ir jo struktūra. Teisės spragos ir jų šalinimas taikant teisės arba įstatymo analogiją. Išvados.

Ištrauka

Tikslas: Šio darbo tikslas pateikti trumpą teisės normų įgyvendinimo aprašymą, bei paaiškinti įgyvendinimo sąvoką, jo taikymą, taikymo požymius, stadijas, aktus ir jų struktūrą.
Uždaviniai: Išanalizuoti teisės normų įgyvendinimą, teisės įgyvendinimo sąvoką, teisės taikymą kaip pagalbą valstybės piliečiams įgyvendinant jų teises, teisės taikymo požymius, teisės taikymo stadijas, teisės taikymo aktą ir jo struktūrą, teisės spragas ir jų šalinimą taikant teisės arba įstatymo analogiją.
Metodai: Rašant šį referatą buvo naudojama literatūra susijusi su teisės teorija, knygų pavadinimai nurodyti darbo pabaigoje.
Teisinio reguliavimo išraiška yra toks visuomeninių santykių dalyvių elgesys, kai įkūnijami teisėje esantys reikalavimai ir galimybės. Teisės įgyvendinimas turi keletą formų ir jų ypatybės priklauso nuo teisinio reguliavimo būdų: įgyvendinamas leidimas, draudimas ir įsipareigojimas. Atsižvelgiant į tai, skiriamos keturios įgyvendinimo "formos" : 1) teisės laikymasis; 2) teisės vykdymas; 3) naudojimasis teise; ir 4) teisės taikymas, be jų tarpusavio ryšio, nesiaiškindami, nuo kurios "formos" teisės normų įgyvendinimas prasideda ir turėtų prasidėti, kaip visos tos "formos" įsiprasmina viena kitos atžvilgiu. Teisės įgyvendinimo, kaip vientiso proceso, klausimas čia apskritai nekeliamas.
Esant bendram nedraudimui ir kartu leidimui, įgaliotasis subjektas veikia aktyviai. Aktyviu elgesiu jis įgyvendina materialiuosius, politinius, dvasinius interesus. Atitinkamųjų teisės normų – įgaliojamųjų ar draudžiamųjų, taip pat bendrųjų draudimų ir leidimų įgyvendinimas sukuria bendrus ir absoliučius teisinius santykius ir pagal juos subjektai organizuoja socialinių poreikių kuriamą savo elgesį.
Įveikti šį minties padrikumą priemonių teikia požiūris į teisę kaip į subjektinių teisių ir pareigų vienovę. Būtent jo logika reikalauja pradėti įgyvendinti teisę ne nuo bet kurios teisės įgyvendinimo "formos", o nuo naudojimosi teise ir juo apibrėžti visas kitas. Šitaip daryti būtina todėl, kad demokratinėje valstybėje postuluojamas vertybinis asmens pirmumas valstybės atžvilgiu. Veikti – tai naudotis subjektinėmis teisėmis, o naudotis teisėmis – tai įgyvendinti savo interesus. Vadinasi, veikiantis visuomenėje asmuo yra savo teisėmis teisėtai besinaudojantis asmuo. O teisėtai naudotis teisėmis reiškia vykdyti joms proporcingas pareigas. Šituo remdamiesi galime apibrėžti ir teisės įgyvendinimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis19.92 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu igyvendinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais