Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Žmogaus teisės Europos Sąjungos kontekste

Žmogaus teisės Europos Sąjungos kontekste

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus teisių samprata. Žmogaus teisių istorinė raida. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija. Europos žmogaus teisių teismas. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjunga (ES) yra ne vien ūkio subjektas - tai sykiu ir namai daugiau nei 375 milijonams žmonių, kurie yra ne tik didžiulės bendros rinkos vartotojai, bet ir Europos Sąjungos piliečiai. Visi jie nori turėti galimybę gyventi bet kurioje ES teritorijos vietoje ir nesibaiminti baudžiamojo persekiojimo, smurto ar kitų dalykų, pažeidžiančių jų kaip žmonių teises.
Tam tikslui yra įkurtos įvairios tarptautinės, regioninės ir kitos organizacijos, priimta daugybė žmogaus teises reglamentuojančių teisinių aktų, chartijų ir kitų sprendimų. Tačiau žmogaus teisių įgyvendinimo problema vis dar yra vienas svarbiausių pilietinės visuomenės uždavinių.
Žmogaus teisės – šiuolaikinės civilizacijos esminė vertybė. Jos yra ne vien teisinė, bet ir pilietinė, politinė, dorovinė kategorija. Žmogaus teisių pagrindas — pagarba kiekvieno individo gyvybei ir žmoniškajam orumui — sutinkamas daugelyje didžiųjų pasaulio religijų ir filosofijų. Žmogaus teisių nereikia pirkti, uždirbti ar paveldėti, jos yra vadinamos "neatimamosiomis" nes niekas dėl jokios priežasties neturi jų iš žmogaus atimti. Tai reiškia, kad jos yra prigimtinės ir neatskiriamos nepriklausomai nuo rasės, odos spalvos, kalbos, religijos, politinių pažiūrų, tautybės ir socialinės kilmės, nuosavybės, gimimo ar kitokio statuso.
Žmogaus teisių atsiradimo bei vystymosi istorija siekia seniausius laikus. Kova tarp žmogaus teisių pripažinimo ir garantavimo bei valstybės savivalės ir kišimosi į privačią žmogaus sferą buvo ta varomoji visuomenės jėga, sudariusi sąlygas atsirasti pirmiesiems žmogaus teisių apsaugos dokumentams. Žmogaus teisės pirmiausiai formavosi kaip humanistinė idėja. Apie žmonių lygybę kalbėjo jau antikos filosofai, vėliau krikščionybės ideologai. Vėliau iškilo poreikis šią idėją įtvirtinti teisės aktuose, organizuotai versti praktiniu valstybinių institucijų ir piliečių elgesiu. Todėl žmogaus teisių ginties istorijos pradžia dažnai siejama su įstatymų ir kodeksų priėmimu.
Šiame referate yra nagrinėjama žmogaus teisės ir jų svarba Europos Sąjungoje, taip pat trumpai apžvelgiama kas yra žmogaus teisės, jų atsiradimo istorija ir paplitimas pasaulyje, pagrindiniai dokumentai, reglamentuojantys žmogaus teises ir jų reikšmė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis23.18 KB
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus teises Europos Sajungos kontekste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais