Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų išreiškimo forma

Teisės normų išreiškimo forma

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Teisės normų rūšys. Dispozityviosios teisės normos. Deficininės teisės normos. Deklaratyviosios teisės normos. Kolizinės teisės normos. Operatyvinės teisės normos. Nukreipiamosios ir blanketinės normos. Materialiosios teisės normos. Proceso teisės normos. Kompetencijos teisės normos. Reguliacinės teisės normos. Sankcijas nustatančios teisės normos. Bendroji teisės norma. Specialioji teisės norma. Individuali teisės norma. Teisinis paprotys. Teisinio papročio esmė (pagrindiniai bruožai). Teisinis paprotys bendrojoje teisėje. Teisinis paprotys Lietuvoje. Teisinis precedentas. Norminės sutartys. Teisės aktai ir jų rūšys. Bendrųjų ir individualių teisės normų aktai. Bendrųjų teisės normų akto struktūra. Įstatymai ir įstatymų lydimieji aktai. Įstatymai ir įstatymo galią turintys teisės aktai. Įstatymų lydimieji aktai. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate nagrinėjame teisinio precendento, kaip teisės šaltinio, istorinę raidą teisėje, jo struktūrą bei taikymo ypatumus įvairiose teismų instancijose. Išsiaiškinti, kokios yra teisės normų rūšys, išsiaiškinti kas yra teisinis paprotys ir kokią vietą jis užima valstybių teisinėse sistemose; ar tikrai ši forma atgyvenusi ir teoretikams (bei praktikams) mažai įdomi, ar užtenka tam tikro tęstinumo visuomeninei praktikai, kad galėtume laikyti ją teisiniu papročiu ir reikalauti iš valstybės jos gynybos, išsiaiškinti kokios yra teisės normų sutartys ir teisės normų aktai – tai klausimai, kurie buvo įdomūs mums kurie, manome, įdomūs teisinei visuomenei.
Teisės normų klasifikacija yra svarbi keliais aspektais:
a) pagilina teisės normos pažinimą;
b) padeda tiksliau nustatyti kiekvienos teisės normos vietą teisės sistemoje, aiškiau suvokti teisės normų funkcijas ir vaidmenį teisinio reguliavimo mechanizme;
c) patikslina teisės normos poveikio visuomeniniams santykiams ribas ir galimybes;
d) padeda tobulinti valstybės institucijų teisėkūrą ir teisės taikymą.
Atsižvelgiant į poveikio žmonių elgesiui specifiką, teisės normos gali būti klasifikuojamos įvairiais pagrindais.
Pagal teisinio reguliavimo objektą (arba šakinę normos priklausomybę) teisės normos skirstomos į konstitucines, baudžiamąsias, civilines, šeimos, darbų, finansų ir kitas. Šiuo požiūriu šakinės teisės normos skirstomos į materialiąsias ir proceso, viešosios ir privatinės teisės.
Pagal teisinio reguliavimo metodą teisės normos skirstomos į įpareigojamąsias, įgaliojamąsias, įtvirtinamąsias, definicines, deklaratyviąsias, kompetencijos, kolizines ir kitas. Jos atspindi atitinkamus teisinio reguliavimo metodo požymius (imperatyvųjį, dispozityvųjį, skatinamąjį, ir rekomendacinį).
Jos nustato elgesio variantą, kai neperžengiant įstatymo numatytų ribų subjektams suteikiama teisė reguliuoti tarpusavio santykius savo pačių nuožiūra, t.y leidžiama jiems susitarimu nustatyti abipuses teises ir pareigas. Ir tik jeigu šalys šito nepadaro, nustatomas tam tikras privalomas elgesys. Šia savybe dažniausia pasižymi civilinės teisės normos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Dydis42.28 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu isreiskimo forma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Audronė Dziegoraitienė
Pasidalink su draugais