Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinis reguliavimas. Sąvoka, priežastys

Teisinis reguliavimas. Sąvoka, priežastys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Teisinio reguliavimo objektas (sritis). Teisinio sampratos pobūdžiai. Teisinio reguliavimo konkretinimas. Teisinio reguliavimo metodai. Pagrindiniai teisinio reguliavimo metodai. Kiti teisinio reguliavimo metodai. Išvados.

Ištrauka

Teisės socialinė paskirtis pirmiausia įgyvendinama teisiniu reguliavimu, tai yra darant poveikį žmonių elgesiui teisės priemonėmis. Šių priemonių pažinimas pradėtinas nuo klausimo, kas yra teisinis reguliavimas ir kokio turinio teisės priemonėmis jis subrandina socialinį užsakymą.
Teisinis reguliavimas – tai praktiškai funkcionuojanti (veikianti) teisės samprata. Jis yra reikšmingas tuo, kad tampa idėjiniu visos teisinės sistemos "užsakovu". Iš jo poreikių kyla atitinkamos orientacijos teisinės idėjos, teisinės normos, teisinės organizacijos procedūros. Visos teisės sąvokos įprasmina kaip teisinio poveikio žmonių elgesiui priemonės, o pati teisėkūra – kaip tokių priemonių gamyba.
Todėl teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kategorijų, nuo kurios pažinimo ir natūralu pradėti teisinio mąstymo bendrųjų sąvokų sistemos.
Teisinis reguliavimas - tai tokia socialinio reguliavimo rūšis, arba forma, kai teisinis poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisės normomis ir teisės principais.
Teisinio reguliavimo priežastys klasinėje ir demokratinėje valstybėje yra skirtingos. Klasinėje valstybėje teisinėmis priemonėmis imamasi reguliuoti žmonių elgesį siekiant legalizuoti vienų socialinių grupių agresiją kitų grupių atžvilgiu, organizuotu būdu slopinti paverstųjų pasipriešinimą; o demokratinėje valstybėje – teisinėmis priemonėmis derinti priešingų grupių interesus ir tokiu būdu įtvirtinti bei palaikyti visuomenėje socialinę santarvę bei rimtį.
Demokratinėje valstybėje teisiniu reguliavimu siekiama užtikrinti visų visuomenės narių laisvę plėtojant teisę ne kaip socialinio pavergimo priemone, o kaip visų išlaisvinimo priemonę.
Teisinis reguliavimas atskiriamas nuo kitų socialinių reguliavimo formų apibrėžiant jo objektą, t.y. išsiaiškinant, koks žmonių elgesys reguliuojamas teisės normomis, kad nereikėtų naudotis juridinio poveikio priemonėmis ten, kur to paties galima pasiekti neteisinio reguliavimo priemonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis18.02 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisinis reguliavimas. Savoka priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Krūmienienė
Pasidalink su draugais