Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Prigimtinės ir pozityviosios teisės santykis

Prigimtinės ir pozityviosios teisės santykis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Dėstymas. Kas yra teisė? Pagrindinės teisės aiškinimo kilmės. Pozityvioji teisė. Prigimtinė teisė. Prigimtinės ir pozityviosios teisės santykis ir problematika.

Ištrauka

Kiekvienoje veikloje ir darbe norint jį gerai ir kvalifikuotai atlikti reikia turėti geras teorines žinias. Teisėje ypač svarbu gerai išmanyti teoriją, kad ją galėtum pritaikyti praktikoje, nes čia maža klaida gali reikšti labai daug. Teisininkams, kurie dažnai sprendžia kitų žmonių likimus: ar asmenį pripažinti kaltu padarius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, jei taip tai kokią bausmę jiems skirti. Todėl šie asmenys turi labai gerai išmanyti teorinius dalykus, kad nepadarytų klaidų – neapkaltintu nekalto žmogaus.
Kaip tik tai mums ir padeda padaryti teisės teorijos disciplina, kai kurių mokslininkų siūloma vadinti teisės filosofija. Teisės teorija pateikia bendrus dalykus, toliau kiekvienos teisės šakos mokslas turi tam tikru savitu ypatumu, bruožu išskiriančių jį iš kitų mokslų.
Teorinių teisės normos žinių turėjimas praktiniame teisėsaugininkų darbe labai svarbu, nes jiems dažnai tenka susidurti su daugybe norminių aktų, taip pat tenka taikyti tam tikro įstatymo (baudžiamojo, administracinio ir kt.) straipsnius, o straipsnis yra ne kas kita kaip normos išraiškos forma.
Teisininkas negalėtu dirbti nežinodamas – kas yra teisės norma, kokie jos požymiai, normos struktūros, jos rūšių.
Šiame darbe panagrinėsiu teisės normos samprata, normos požymius, normos rūšis.
Apie teisės atsiradimą kalbama kone kiekviename teisės mokslo ragavusių žmonių susibūrime. Kalbama apie pirmuosius teisės šaltinius, kur jie atsirado ir panašiai. Tačiau, manytume, kad nėra pakankamai plačiai kalbama apie teisės normų sukūrimo procesą. Kitaip sakant, minimos teisės normos, dažnai nesusimąstant apie apie tą veiklą, kurios dėka yra sukuriamos teisės normos. Tai ir lemia temos "Teisėkūra ir jos teisinis reglamentavimas Lietuvoje" aktualumą.
Literatūros šia tema nėra gausu, o ir pagrindinė - rusų kalba. Tiesa, kalba eina apie teisėkūros teisinį reglamentavimą Lietuvoje, tai, be jokių abejonių, naudotasi šiuo metu Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais, kurie vienaip ar kitaip reglamentuoja teisėkūrą. Dauguma šiuolaikinės teisinės literatūros rusų kalba aiškina ir kelia problemas, kurios šiuo metu egzistuoja Rusijos federacijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.97 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prigimtines ir pozityviosios teises santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą