Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Dažniausiai pasitaikančių VSAT veikloje nusikaltimų apibūdinimas

Dažniausiai pasitaikančių VSAT veikloje nusikaltimų apibūdinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Teisės pažeidimai VSAT veikloje. Kas yra nusikaltimas? Kontrabanda. Nelegali migracija. Dokumentų klastojimas. Korupcija. Išvados.

Ištrauka

Pastaraisiais metais Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) vykdomos priemonės buvo skirtos užkirsti kelią nelegaliai migracijai, kontrabandai, neteisėtai narkotikų apyvartai, gabenti per valstybės sieną vogtas transporto priemones, sulaikyti paieškomus asmenis ir neutralizuoti kitus rizikos veiksnius prie valstybės sienos, keliančius grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui. Vienas iš pagrindinių rizikos veiksnių – nelegali migracija ir akcizinių prekių kontrabanda, kuri gabenama iš Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos ne per pasienio kontrolės punktus .
Taigi šiame darbe atskleidžiamas dažniausiai pasitaikančių VSAT veikloje nusikaltimų turinys. Bus kalbama apie kontrabandą, nelegalią migraciją, dokumentų klastojimą bei apie korupciją. Manoma, kad tai nusikaltimai, kurių užkardymas atspindi VSAT veiklos rezultatyvumą ir efektyvumą.
Darbo tikslas apibūdinti kiekvieną iš minėtų nusikaltimų, nustatyti jų teisinį pagrindą ir prigimtį. Tam pasiekti bus atlikti tokie uždaviniai:
1. atskleista nusikaltimo sąvoka;
2. paminėtos kai kurios problemos priskiriant teisės pažeidimą prie nusikaltimo;
3. teisinės literatūros pagalba apibrėžta kiekvieno minėto nusikaltimo sąvoka;
4. remiantis išnagrinėtomis VSAT veiklos ataskaitomis ir pateiktais statistiniais duomenimis atskleistas kiekvienos padaryto nusikaltimo rūšies santykis su realia situacija pasienyje.
Darbas parašytas remiantis teisės aktais, susijusiais su valstybės sienos apsauga, teisine bei bendrąja literatūra, VSAT kasmetinėmis veiklos ataskaitomis, statistika bei pranešimais spaudai.
VSAT – tai vykdomosios valdžios institucija savo kompetencijos ribose įgyvendinanti jai pavestus uždavinius. Tam ji atlieka ir savo specifines funkcijas. Kadangi VSAT yra ir teisėsaugos institucija, ji privalo prižiūrėti, kad asmenys laikytųsi nustatytų taisyklių konkrečios situacijos rėmuose. Už teisės pažeidimus VSAT pareigūnai turi įgaliojimus taikyti administracines prievartos priemones.
Teisės pažeidimas – tai priešinga teisei, kalta fizinių ar juridinių asmenų veika, kuria pažeidžiama tam tikra tvarka valstybėje, tam tikros teisinės vertybės. Čia reikia pabrėžti, kad tokio paties pobūdžio teisės pažeidimas gali būti traktuojamas ir kaip administracinis teisės pažeidimas ir kaip nusikaltimas (pvz., kontrabanda). Šie tesės pažeidimai be kitų skirtumų turi (svarbius mūsų nagrinėjamu klausimu) objektyviosios pusės požymių skirtumus, kur takoskyra randama:
pagal teisės pažeidimo padarinius,
pagal padaryta materialinę žalą,
pagal teisės pažeidimo padarymo būdą, įrankius, priemones. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis32.51 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dazniausiai pasitaikanciu VSAT veikloje nusikaltimu apibudinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais