Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Bylų dėl hipotekos ir įkeitimo teisinių santykių nagrinėjimas

Bylų dėl hipotekos ir įkeitimo teisinių santykių nagrinėjimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Hipotekos ir įkeitimo istorija. Hipotekos istorija. Įkeitimo teisinė prigimtis. Hipotekos ir įkeitimo principai. Hipotekos sąvoka ir jos taikymas praktikoje. Hipotekos registras. Hipotekos sąvoka. Ypatingosios teisenos koncepcijos išraiška hipotekos teisinių santykių bylose. Hipoteka ir įkeitimu užtikrinami reikalavimai. Hipotekos ir įkėlimo teisinių santykių bylos. Įmonės įkeitimas. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Kreditavimas visais laikais buvo ekonomikos variklis. Seniau žmonės suteikdavo paskolas vien tik garbės žodžio pagrindu, vėliau buvo rašomos sutarys. Dabar, esant žemai sutartinių santykių disciplinai, nepasitikėjimui ir nesąžiningumui, vis didesnę reikšmę įgyja prievolių užtikrinimo būdai.
Yra nemažai prievolės įvykdymą užtikrinančių priemonių: netesybos (bauda, delspinigiai), garantija, laidavimas (kai garantuoja kitas asmuo), rankpinigiai ir hipoteka. Suteikiant kreditus dažniausiai naudojama netesybos, garantija ir hipoteka.
Kai skolos grąžinimas yra užtikrinamas netesybomis tai yra , sutartyje numatoma bauda arba delspinigiai už įsipareigojimų nevykdymą. Tokiu atvejo kreditoriaus interesai gali būti pažeidžiami, kadangi skolininkas gali nebeturėti iš ko grąžinti skolą, sumokėti baudą ar delspinigius. Dėl skolos išieškojimo tenka kreiptis į teismą ir ilgai bylinėtis, be to reikia sumokėti žyminį mokestį, kuris yra 5 nuo ieškinio sumos, o esant dideliai paskolos suma tai yra gana nemaži pinigai. Kreditorius vis tiek nėra garantuotas, kad atgaus priteistą sumą jei skolininkas neturi turto.
Garantija, kaip prievolės užtikrinimo būdas, taip pat nėra efektyvus, kadangi ji labiau akcentuoja skolininko asmenybę, nei turtą. Garantiją galima naudoti tik esant skolininko ir kreditoriaus pasitikėjimui.
Hipoteka ir įkeitimas kaip skolinio įsipareigojimo užtikrinimo būdas yra pats efektyviausias, nes asmuo pasiėmęs paskolą gali naudoti įkeistą turtą, iš jo gauti pelną ir grąžinti paskolą. Ekonomikos vystymasis yra beveik neįmanomas be kreditavimo, tačiau būtina sukurti sistemą, kad nebūtų pažeidinėjami kreditorių interesai. Apylinkės teismų hipotekos skyriai kai įkeitimo sandorius registruoja kvalifikuoti darbuotojai, o dokumentų teisėtumą tikrina teisėjai, sudaro palankias sąlygas vystytis bankininkystei.
Lietuvos Respublikos Hipotekos įstatymas buvo priimtas 1992 metais, tačiau jis realiai pradėjo veikti tiktai 1998 m. spalio 1 d. Tada buvo pradėtas hipotekos registre registruoti įkeistas turtas, suteikta teisė visiems asmenims susipažinti su hipotekos registro duomenimis, tačiau 2003 metais, kai įsigaliojo Civilinio proceso kodeksas, Hipotekos įstatymas nustojo galioti.
Darbo tikslas – bylų dėl Hipotekos ir įkeitimo teisinių santykių nagrinėjimas.
Darbo uždaviniai –atskleisti Hipotekos ir įkeitimo istoriją, jų sampratą, principus, išanalizuoti ypatingosios teisenos koncepcijos išraišką Hipotekos teisinių santykių bylose, taip pat apžvelgti įkeitimu ir Hipoteka užtikrinamus reikalavimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis41.11 KB
Švietimo institucijaKolpingo mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bylu del hipotekos ir ikeitimo teisiniu santykiu nagrinejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais