Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisminės valdžios sistema Lietuvoje

Teisminės valdžios sistema Lietuvoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisminė valdžia. Teismų rūšys Lietuvoje. Bendrosios kompetencijos teismai. Administracinės jurisdikcijos teismai. Konstitucinis teismas. Išvados.

Ištrauka

Atsižvelgiant į tai, kad valstybė vykdo tris funkcijas: leidžia įstatymus, juos vykdo ir sprendžia iškilusius ginčus, pagal tradicinę valdžių padalijimo sampratą valstybės valdžios skirstomos į: įstatymų leidžiamąją; vykdomąją ir teisminę. Skirtingos funkcijos yra pavedamos skirtingoms valdžioms, jos t.y. valdžios yra gana savarankiškos, bet kontroliuoja ar bent riboja kitų valdžių veiklą ir galias. Ši valdžių padalijimo sistema neleidžia valstybėje įsigalėti vienam asmeniui ar institucijai, taip apsaugodama žmogaus teises. Kiekviena valdžia įgyvendinama per institucijas, kurioms nustatyta jos paskirtį atitinkanti kompetencija. Pastarąją lemi tai, kokiai valstybės valdžiai ši institucija priklauso, kokia jos vieta tarp kitų valstybės valdžios institucijų bei jos įgaliojimų santykis su kitų valstybės valdžios institucijų įgaliojimais.
Įstatymų leidžiamoji valdžia- jai patikimas įstatymų ( aukščiausios teisinės galios norminių aktų, reguliuojančių svarbiausius visuomeninius santykius) priėmimas. Šalyse, kurių valdymas paremtas valdžių padalijimo principu, ši institucija paprastai vadinama parlamentu. Jį sudaro tautos išrinkti atstovai, kurie išreiškia įvairius visuomenės interesus, taip pat atstovauja visai visuomenei.
Įstatymų vykdomoji valdžia- institucija, kuri įgyvendina valstybinę valdžią vykdydama įstatymus ir kitus teisės aktus. Vyriausybė – aukščiausioji kolegiali vykdomosios valdžios institucija. Jos kompetencijai priklauso: įstatymų ir kitų teisės aktų įgyvendinimas; vadovavimas civilinei ir karinei administracijai; vidaus ir užsienio politikos įgyvendinimas; biudžeto projekto sudarytas ir biudžeto vykdymas, t.t.
Teisminė valdžia- Tai nepriklausoma ir savarankiška valdžia. Teisminę valdžią įgyvendina teismai. Teismų paskirtis – teisingumo vykdymas sprendžiant nustatyta procesine tvarka baudžiamąsias, civilines ir administracines bylas. Teismai formuojami įvairiais būdais: teisėjai vienur renkami, kitur skiriami. Teismų nepriklausomybė nuo kitų valdžios institucijų užtikrinama tuo, kad teismai niekam nepavaldūs, išskyrus įstatymą.
Referato tikslai:
supažindinti su teisminės valdžios vieta ir funkcijomis Lietuvos politinėje sistemoje;
Aprašyti teismų rūšis Lietuvos politinėje sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis20.23 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismines valdzios sistema Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Anuškevičius
Pasidalink su draugais