Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai: jų samprata, skiriamieji bruožai ir rūšys

Pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai: jų samprata, skiriamieji bruožai ir rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Kursinis darbas tema pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai: jų samprata, skiriamieji bruožai ir rūšys. Įvadas. Darbo tikslas — smulkiai išanalizuoti pirminius ir antrinius teisės šaltinius, atskleisti jų esmę, kiekvieno iš jų pagrindinius, skiriamuosius bruožus, apibūdinti rūšis, į kurias jie skirstomi, apibrėžti jų reikšmę ir vietą dabartinėje teisės sistemoje. Teisės šaltinio sąvoka. Teisės šaltinių rūšys. Pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai. Teisinis paprotys. Teisės norminis aktas. Teisės norminių aktų rūšys. Teisinis precendentas. Bendrieji teisės principai. Bendro pobūdžio sutartis. Teisės doktrina. Išvados.

Ištrauka

Tam, kad teisė galėtų reguliuoti elgesį, ji turi įgyti objektyviai egzistuojantį pavidalą. Toks objektyviai egzistuojantis pavidalas yra teisės šaltinis – teisės išraikos būdas. Teisės teorijoje teisės šaltinis – tai įtvirtintų, nustatytų ir išreikštų teisės normų oficiali forma, galiojanti valstybėje. Būtent iš teisės šaltinių, mes sužinome tiek apie savo, tiek apie kitos šalies teisinę sistemą, jos ypatumus, teisinį visuomenės ir valdžios gyvenimo, egzistavimo reguliavimą. Iš istorinių teisės šaltinių sužinome apie anksčiau galiojusią teisę, iš kurios ir kilo, kurios pagrindu susiformavo dabartinė, šiuolaikinė teisė.
Teisės šaltiniai yra skirstomi į daugybę rūšių, tačiau šiame kursiniame darbe bus nagrinėjami tik pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai, apibrėžiama kiekvieno iš jų sąvoką ir rūšys, skiriamieji bruožus, jų ypatybės.
Skirtingose teisinėse sistemose pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai yra skirtingi. Be to, skirtingi teisės teoretikai, profesoriai nevienodai skirsto teisės šaltinius į pirminius ir antrinius, tai ir bandysiu atskleisti kursiniame darbe. Tačiau kadangi daugiausia rėmiausi lietuvių teisės teoretikų darbais, vadovėliais ir knygomis, tai ir teisės šaltinius ir jų skirstymą į pirminius ir antrinius teisės šaltinius pateiksiu tokį, koks jis yra Kontinentinės teisės tradicijos valstybių teisinėse sistemoje, kuriai priklauso ir Lietuva.
Rašydama šį kursinį darbą daugiausia rėmiausi S.Vansevičiaus "Valstybės ir teisės teorija", A.Vaišvilos "Teisės teorija", P.Čiočio "Teisės pagrindais", vadovėliu "Lietuvos teisės pagrindais", Kelzeno "Grynąja teisės teorija".
Darbo objektas – pirminiai ir antriniai teisės šaltiniai.
Darbo tikslas – smulkiai išanalizuoti pirminius ir antrinius teisės šaltinius, atskleisti jų esmę, kiekvieno iš jų pagrindinius, skiriamuosius bruožus, apibūdinti rūšis, į kurias jie skirstomi, apibrėžti jų reikšmę ir vietą dabartinėje teisės sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis51.59 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirminiai ir antriniai teises saltiniai ju samprata skiriamieji bruozai ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Aviža
Pasidalink su draugais