Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Antstolio veiksmų apskundimo problematika

Antstolio veiksmų apskundimo problematika

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – įrodyti, kad esant trumpiems antstolio veiksmų apskundimo terminams, šio asmens veiksmų apskundimas tampa beveik neįmanomas, tačiau galima apskųsti jo jau atliktus veiksmus ir reikalauti žalos atlyginimo. Antstolių veiksmų apskundimo aktualumas. Skundai dėl atliktų antstolio veiksmų nagrinėjami ieškinio teisena. Teismų neaktyvumas sprendžiant bylas dėl antstolio veiksmų. Išvados.

Ištrauka

Antstolių veikmų apskundimo bylos iš esmės yra ginčo bylos, tačiau jų negalima pripažinti civilinėmis bylomis. Iš karto kyla klausimas – kodel? Pirmiausia turime atkreipti dėmesį, kad apskųsdamas, pavyzdžiui, antstolio atsisakymą atlikti anstolio kokį nors veiksmą, asmuo jau paduodamas skundą kartu išreiškia tam tikrą nesutikimą su antstolio teisiniu padėties vertinimu – taigi ginčija jo požiūrį. Kita vertus, tiek anstolio, tiek ir notaro atsisakymas atlikti vieną ar kitą veiksmą nėra sutartinio pobūdžio. Atvirkščiai , šiuo atveju valstybės įgaliotas asmuo atsisako atlikti (arba netinkamai atlieka) jam patikėtą viešąją funkciją. Tad ginčas praktiškai yra viešojo pobūdžio. Kitas kylantis klausimas, kodėl šie skundai atsižvelgiant į išvardintus motyvus yra nagrinėtini bendrosios kompetencijos, o ne administraciniuose teismuose. Ir šiuo atveju galimas logiškas paaiškinimas. Pagrindinė antstolio funkcija- vykdomųjų dokumentų vykdymas (skolos išieškojimas). O vykdymas yra neatsiejama civilinio proceso dalis, todėl visiškai logiška, kad iš šio proceso dalyvio veiksmų kylantys skundai yra nagrinėjami Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. Prieš priimant naujajį CPK apskritai buvo nenustatyta, kokia teisena nagrinėjami skundai dėl antstolių veiksmų, o tai sistemos požiūriu nebuvo labai gerai. Nekyla abejonių , kad antstolio veika yra artima notaro veikai, todėl naujajame CPK skundų dėl šių dviejų subjektų nagrinėjimo ypatumai reglamentuojami viename skyriuje – XXXI.
Temos aktualumas. Antstolis atlikdamas savo pagrindinę funkciją – vykdomojo dokumento vykdymas, t.y. skolos išieškojimas, dažnai pažeidžia skolininko arba išieškotojo teises. Dažnas asmuo, susiduręs su antstoliu, ir jam atlikus neteisėtai tam tikras funkcijas, nežino per kiek laiko, į kokį teismą kreiptis dėl jo veiksmų apskundimo.
Darbo problema – per trumpi antstolio veiksmų apskundimo terminai. Praleidus naikinamąjį antstolio veiksmų apskundimo terminą, asmuo netenka galimybės, kad jo byla būtų išnagrinėta teisme skundžiant antstolio veiksmus (ypatingąja teisena).
Darbo tikslas – įrodyti, kad esant trumpiems antstolio veiksmų apskundimo terminams, šio asmens veiksmų apskundimas tampa beveik neįmanomas, tačiau galima apskųsti jo jau atliktus veiksmus ir reikalauti žalos atlyginimo.
Darbo uždavinys:
1. atskeisti temos aktualumą;
2. pateikti teismų praktikos sprendimus esant šiai problemai;
3. išanalizuoti bylas, susijusias su antstolių apskundimu.
4. akcentuoti, koks yra dar būdas antstoliui apskųti terminui pasibaigus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis31.71 KB
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Antstolio veiksmu apskundimo problematika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • A.B. Rekstienė
Pasidalink su draugais