Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrųjų teisės principų samprata

Bendrųjų teisės principų samprata

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Teisės principų samprata ir klasifikacija. Bendrieji teisės principai. Teisingumas, protingumas ir sąžiningumas Teisėtumas. Lygybės prieš įstatymą principas. Lygiateisiškumas. Bendrųjų teisės principų taikymas. Išvados.

Ištrauka

Žodis principas kilęs iš lotyniško žodžio principium ir tai reiškia pradžią, pagrindą. Tai rodo, kad teisės principai yra pagrindas visai teisės sistemai, jų žinojimas leidžia vertinti teisę, ją pažinti. Teisės principai nulemia teisės normų turinį, jie leidžia vertinti, ar teisės aktai nenukrypsta nuo teisinių standartų, remiantis jais yra aiškinamos teisės normos, vadovaujantis jais, sprendžiama, ar reikia taikyti tam tikrą teisės normą, ar ne. Teisės principų analizė leidžia suvokti teisės normos prasmę. Taikant teisės principus galima užpildyti teises spragas. Pavyzdžiui, esant teisės spragai tam tikras ginčas gali būti išspręstas remiantis teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principais.
Mano darbo tema : "Bendrųjų teisės principų samprata". Savo darbe aš analizuosiu bendruosius teises principus, jų taikymą ne tik nacionalinėje teisėje bet ir tarptautinėje.
Bendrieji teisės principai yra taikomi visose teisės šakose. Jie turi išskirtinę reikšmę aiškinant teisę, tai teisingumo, lygiateisiškumo, socialinės laisvės, humaniškumo, demokratiškumo, protingumo, sąžiningumo, teisėtumo principai, kuriais vadovaujamasis taikant teisę. Jų taikymas svarbus formuojant teisinę visuomenę. Savo darbe aš aprašysiu teisingumo, protingumo, sąžiningumo, teisėtumo ir lygiateisiškumo principus. Manau šie principai vieni iš svarbiausių bendrųjų teisės principų, dėl to savo darbe aš būtent juos ir apžvelgsiu. Mano darbo tikslas atskleisti bendrųjų teisės principų reikšmę teisės sistemoje, jų taikymo ypatumus, aprašysiu kiekvieną mano aukščiau išvardintą teisės principą atskirai valstybės mastu ir tarptautiniu aspektu.
Tai, kaip minėjau, teisės pricipai yra teisės sistemos pagrindas, orientyrai formuojant teisę. Teisė formuojasi nuo teisės idėjų iki normų, nuo teisės idėjų atsiradimo, teisės principas nukreipia teisės vystymąsi, pavyzdžiui, asmens neliečiamybės idėja. Ją galima vertinti kaip teisės principą, po to ji tapo teisės norma, įtvirtinta konstitucijoje ir įstatymuose, pavyzdžiui, normos dėl savavališko asmens sulaikymo negalimumo. Valdžių padalinimo principas iš pradžių buvo idėja neleisti sukoncentruoti valdžios vienose rankose. Nuo idėjos susiformavimo prasideda teisė, tačiau principo formavimasis neapsiriboja idėjos stadijoje, ši idėja įtvirtinama galiojančiose teisės normose, kad būtų sustiprintas jos įsakmumas ir privalomumas. Toks pat principas, esantis teisės norma, yra Konstitucijos 28 straipsnyje suformuluotas imperatyvas " Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis29.93 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Bendruju teises principu samprata [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais