Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pagrindai (22)

Teisės pagrindai (22)

  
 
 
12
Aprašymas

Bendra teisės samprata. Šiuolaikinė teisės samprata. Teisės formavimosi stadijos. Teisės normos, jų skirtumai nuo kitų socialinių normų. Teisės normos, jų skirtumai nuo techninių normų. Teisės funkcijos ir principai. Viešoji ir privatinė teisė, jų skirtumai ir joms priskiriamos teisės šakos. Teisės normos, jų struktūra. Lietuvos norminiai teisės aktai, jų skirstymas. Teisės aktų įsigaliojimas ir nustojimas galioti. Teisiniai santykiai, jų dalyviai. Teisės pažeidimas, jo subjektyviosios ir objektyviosios priežastys. Teisinė atsakomybė, jos rūšys. Konstitucinės teisės samprata. Prigimtinės ir specialiosios žmogaus teisės pagal LR Konstituciją. Konstitucinės asmens pareigos. Tai konstitucijoje ir įstatymuose išreikštas valstybės LR Seimo, Prezidento ir Vyriausybės institucijos, jų kompetencija. Konstitucinis teismas, bendros kompetencijos ir specializuoti teismai Lietuvos Respublikoje, jų kompetencija.

Ištrauka

1. Bendra teisės samprata.
Teisė-socialinis interesas, paverstas visuotinai privalomo elgesio taisykle, skirta norminti žmonių elgesį, derinti priešingus interesus.
2. Šiuolaikinė teisės samprata.
TEISĖ - SUBJEKTINIŲ TEISIŲ IR PAREIGŲ VIENOVĖ t.y. asmenys turi tam tikras teises, bet taip pat turi ir pareigas.
3. Teisės formavimosi stadijos.
1. Teisės idėjos (į elgesio taisyklę pretenduojantis interesas)
2. Teisės norma (idėjinis elgesio taisyklės projektas, oficialiai valstybės paskelbtas ir suvienytas
pasitelkiant valstybės prievartą)
3. Teisiniai santykiai (teisės normų formuojamas praktinis žmonių elgesys)
4. Teisės normos, jų skirtumai nuo kitų socialinių normų.
Teisės norma – tai įstatymuose ir kituose teisės aktuose valstybės nustatyta visiems privaloma bendro pobūdžio elgesio taisyklė, kurios įgyvendinimas garantuojamas valstybės prievartos priemonėmis.
1. Teisės normos reguliuoja svarbiausiuosius visuomeninius periodiškai besikartuojančius santykius ir šios elgesio taisyklės skirtos ne kokiam nors konkrečiam subjektui, o privalomos visiems. Jos iš visuomeninio santykio dalyvio arba reikalauja tam tikro poelgio, arba jį draudžia, arba leidžia atlikti tam tikrą veiksmą.
2. Teisės normos sudaro sistemą, pagrįstą valstybės ar visos visuomenės valios.
3. Teisės normų įgyvendinimą garantuoja valstybės prievartos priemonės.
4. Teisės normas arba betarpiškai kuria valstybės institucijos, arba jos atsiranda valstybės sankcionuojamų referendumų keliu.
5. Teisės norma lemia ir įtvirtina visuomenės ekonominė bazė.

5. Teisės normos, jų skirtumai nuo techninių normų.
Teisės norma – tai įstatymuose ir kituose teisės aktuose valstybės nustatyta visiems privaloma bendro pobūdžio elgesio taisyklė, kurios įgyvendinimas garantuojamas valstybės prievartos priemonėmis.
Techninės normos – tai elgesio taisyklės, nurodančios, kaip žmogus turi elgtis su daiktais, darbo įrankiais ir technologijomis, taip pat su gamtos reiškiniais, kad užtikrintų savo paties ir gyvenamosios aplinkos saugumą, kuo ekonomiškiau pasiektų praktinių tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės špera
KategorijaTeisė
TipasŠperos
Apimtis5 puslapiai 
Dydis16.45 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pagrindai (22) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Šperos
  • 5 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais