Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Notarų savivalda

Notarų savivalda

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Notaro sąvoka, funkcijos ir uždaviniai. Notarų veiklos principai. Notarų veiklos. Notarų objektyvumo principai. Notarinių veiksmų atlikimo slaptumo principas. Griežčiausios atsakomybės principas. Notariato savivalda: uždaviniai ir funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Žmonėms, visuomenei yra labai svarbu žinoti apie jų teises ir pareigas, kur jiems kreiptis, kokiose institucijose ieškoti pagalbos arba teisinės informacijos. Todėl visos teisėsaugos institucijos, jų veikla, veiklos principai, darbo pobūdis yra labai svarbios ir reikalingos visuomenei. Dažnai civiliniai ir juridiniai asmenys susiduria su įvairiomis teisinėmis problemomis, dažnai kyla įvairūs klausimai, į kuriuos atsakyti gali padėti tik tam tikros teisinės institucijos (notarai, advokatai, teisėjai, policija ir t.t.). Todėl svarbu žinoti, kur reikia kreiptis ir ieškoti informacijos, susidūrus su teisinėmis problemomis.
Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, 1992 m. gruodžio 1 d., įsigaliojo Lietuvos Respublikos Notariato įstatymas, LR Aukščiausiojoje Taryboje. Vadovaujantis šiuo įstatymu, Lietuvoje pradėta notariato reforma. Lietuvos notariatas, organizuotas bei reformuotas taip, kad ši valstybės kontroliuojama institucija būtų perduota privačių asmenų - visumai notarų, suteikiant teisę juridiškai įtvirtinti neginčijamus fizinių ir juridinių asmenų, subjektines teises ir juridinius faktus, užtikrinti asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą ir įstatymo vardu, tvirtinamiems ir liudijamiems dokumentams, įrodomąją galią - kompetenciją. Notaro padėtis tarp kitų juridinių profesijų atstovų tampa ypatinga. Notaro patvirtintas dokumentas įgyja juridinį saugumą ir jį užginčyti galima tik teisme.
Notariato institucijos atsiradimą įtakojo sąlygos ir būtinybė apsaugoti nuosavybę ir noras laisvai disponuoti turimu turtu. Notariato institucija formuojama notarų savivaldos būdu.
Nors Europos valstybėse dabar nustatyta pakankamai priemonių, garantuojančios nuosavybės pasaugą, bet notaras šioje srityje lieka nepakeičiantis. Bendriausiu požiūriu kiekvienas notaras pirmiausia privalo rūpintis tinkama ir teisėta civiline apyvarta bei tinkamu civilinių įstatymų taikymu, taip pat tuo, kad civilinių ginčų būtų išvengta dar prieš šalių civilinių santykių atsiradimą arba jau juos įforminant. Svarbi notaro pareiga paaiškinti klientui atliekamų notarinių veiksmų padarinius. Taigi kyla klausimas, ar notaras, įgyvendindamas visus jam keliamus uždavinius, yra teisėsaugos sistemos atstovas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis12.88 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Notaru savivalda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais